balíček karta Gemalto IDPrime MD 940 + čtečka IDBridge CT30

Kód: USB012
Vhodné pro eOP splňuje eIDAS ihned k odeslání
1 244 Kč –20 %
balíček karta Gemalto IDPrime MD 940 + čtečka IDBridge CT30
1 244 Kč –20 % 990 Kč 1 198 Kč včetně DPH
Skladem

Čipová karta pro kvalifikovaný podpis (splňuje požadavky eIDAS) se čtečkou. Jedná se o kvalifikovaný prostředek (QSCD) pro vytváření elektronických podpisů odpovídající nařízení eIDAS.

V ceně produktu je SafeNet Authentication Client (SAC) v nejnovějších verzích pro Windows, MacOS a Linux. 

Poptáváte-li větší množství, napište nám prosím!

Detailní informace

Množstevní
slevy

Rychlá doprava
PPL & Zásilkovna

Rychle pomůžeme
s výběrem

Akceptujeme
online platby

Detailní popis produktu

Autentizační čipová karta IDPrime 940 je špičkově zabezpečená karta splňující nejvyšší bezpečnostní nároky a požadavky nařízení eIDAS na kvalifikovaný prostředek (QSCD) pro vytváření elektronického podpisu a také kvalifikované pečeti. Je primárně určena pro účely PKI (práce s certifikáty) při vytváření kvalifikovaného elektronického podpisu, kvalifikovaný podpis dokumentů a e-mailů dle eIDAS, vytváření kvalifikovaných pečetí, práci s internetovým bankovnictvím, generování a ukládání klíčů, hesel a certifikátů.  Z funkčního hlediska se jedná o sesterský model k tokenu Gemalto SafeNet eToken 5110 CC (940), který též nabízíme. Čipová karta disponuje celkovou pamětí 80kB a nabízí podporu několika šifrovacích algoritmů včetně ECC vykonávaných přímo v hardwaru. Součástí je podpora operačních systémů Windows, Mac OS, Linux, Android a iOS).

IDPrime 940 je první čipová karta na českém trhu, která má eIDAS certifikaci pro vytváření kvalifikovaných podpisů (QSign) i kvalifikovaných pečetí (QSeal), podporuje generování klíčů a podepisování s použitím RSA o délce až 4096 bitů a Eliptických křivek s klíči až 521 bitů. Karta je určená zejména pro použití ve státní správě a samosprávě, kde je zákonem vyžadovaný kvalifikovaný podpis a kvalifikovaná pečeť dokumentů.

Karta IDPrime 940 ke své činnosti vyžaduje middleware SAC (SafeNet Authentication Client).

Čtečka má kompaktní rozměry, snadno se s ní manipuluje a vyznačuje se extrémní spolehlivostí - jedná se o standard mezi čtečkami čipových karet. Čtečku můžete využívat mimo jiné s čipovými kartami Gemalto IDPrime MD 830, MD 840 nebo IDPrime 940. Na instalaci nejsou žádné požadavky, je vhodná pro provoz s prakticky všemi kontaktními čipovými kartami, včetně běžného přihlašování, komunikaci s ČSSZ, internetovým bankovnictvím a aplikacemi využívajících elektronický podpis.

Vhodná pro práci se stávajícím i novým elektronickým občanským průkazem (eOP). Ve Slovenské republice standardně vydávána s novými elektronickými občanskými průkazy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Čipové karty
Záruka: 3 roky
Hmotnost: 0.084 kg
Podporované oper. systémy: Windows, MAC, Linux, Android, iOS
Middleware: SafeNet Authentication Client (SAC)
Standardy: PKCS#11, Microsoft CAPI, PC/SC, X.509 v3 certificate storage, SSL v3, IPSec/IKE, MS minidriver, CNG
Certifikace: CC EAL6+, eIDAS Compliant (QSCD)
Šifrovací algoritmy: RSA: up to RSA 4096 bits, RSA OAEP & RSA PSS, Elliptic curves: P-256, P-384, P-521 bits, ECDSA, ECDH, generování klíčů v hardware tokenu (RSA & Elliptic) 3DES (ECB, CBC), AES (128, 192, 256 bits),
Hashovací funkce: Hash: SHA-1, SHA-256, SHA-384, SHA-512
Velikost paměti: 80 kB, až 20 kontejnerů pro uložení šifr. klíčů (RSA, eliptické křivky)
Uchování dat v paměti: nejméně 25 let
Přepisování paměti: nejméně 500 000 cyklů
Komunikační protokol: T=0, T=1, PPS, with baud up to 230 Kbps
Velikost: standardní čipová karta
Připojení čtečky CT30: USB 2.0 (12 Mbps)